x
 Lise
Başvuru ve Aday Kayıt Bilgileri

2019-2020 Öğretim Yılı Lise Kontenjanlarımız Tüm Düzeylerde Dolmuştur. Gösterilen İlgiye Teşekkür Eder, Tüm Öğrencilerimize Lise Süreçlerinde Başarılar Dileriz. 

Kontenjan açılması durumunda yedek listeden aday öğrenciler davet edilecektir. Yedek liste için taban puanımız 420 olarak belirlenmiştir.

Özel Sezin Lisesi Öğrenci Kayıt Koşulları
2019-2020 öğretim yılı kontenjan ve kayıt bilgileri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanacak kayıt takvimi ve esasları doğrultusunda belirlenmektedir. Lisemize ortaokullardan öğrenci alımında MEB tarafından 01 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan merkezi Liseye Geçiş Sınavı sonucu kullanılacaktır.

Ortaokuldan Liseye Geçiş Başvuruları
Okulumuz hakkında bilgi almak ve ön kayıt görüşmesi yapmak isteyen velilerimizin Yedek Kayıt Başvuru Formunu Ön Başvuru Formunu doldurmalarını rica ederiz. Formu doldurmanızın ardından sizinle iletişime geçilecek, okulumuzun eğitim-öğretim programlarını ve kampüs olanaklarını daha yakından tanıtabilmek adına aday öğrencimizin de katıldığı bireysel bir randevu verilecektir.

Kayıt sürecine ilişkin sorularınız için hafta içi her gün 08.15 – 17.30 saatleri arasında, 
Cumartesi günleri 09.00 – 15.00 saatleri arasında 0216 642 00 10 numaralı telefondan okulumuza ulaşabilirsiniz.

Not: Lisemize kesin kaydı yapılan öğrencilerin 9. sınıfa geçiş hakkı, İngilizce ve Türkçe derslerinden yapılan seviye tespit sınavlarının sonucuna göre belirlenir. MEB Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliğinin ilgili maddesi uyarınca İngilizce ve Türkçe seviye tespit sınavlarının herhangi birinde gerekli başarıyı gösteremeyen öğrenciler Lise Hazırlık sınıfına devam ederler.

Ara Sınıflara Başvurular
Ara sınıflarımıza sınırlı kontenjanlarımız çerçevesinde ara transfer sınavı ve bireysel görüşmeler neticesinde öğrenci alınmaktadır. Ara sınıflara başvuru için Yedek Kayıt Başvuru Formunu Ön Başvuru Formunu doldurabilirsiniz. Formu doldurmanızın ardından sizinle iletişime geçilecek ve görüşme yapmak üzere randevu verilecektir.

Not:  12. sınıflara kurum yönetmeliğimiz gereğince öğrenci alınmamaktadır.

Akademik Burslar:

 1. MEB Bursu dışındaki akademik başarı burslarının kademeleri kurumumuzda merkezi Liseye Geçiş Sınavı'ndan elde edilen puana ve yüzdelik dilime göre her yıl yeniden belirlenir.
 2. Akademik başarı bursları başvuru önceliğine göre kullandırılır.
 3. Akademik başarı bursları öğrencinin kurumumuzdaki öğrenim yaşamı boyunca geçerlidir. Öğrenci doğrudan sınıfını geçtiği, disiplin cezası almadığı sürece akademik burs hakkından yararlanır.
 4. Burs başvuruları bireysel görüşmenin ardından doldurulan form aracılığıyla yapılmaktadır.

ÖZEL SEZİN LİSESİ 2019-2020 ÖĞRETİM YILI 
KAYIT ÜCRETLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ

ÜCRETLER

SINIF  EĞİTİM ÜCRETİ  (KDV Dahil)
 Hazırlık, 9., 10., 11. ve 12. Sınıflar     56.000 TL  

ÖDEME PLANI

SINIF  PEŞİNAT TAKSİT SAYISI
(5.09.2019-5.03.2020 tarihleri arasında)
TAKSİT TUTARI 
Hazırlık,9.,10.,11.,12. Sınıflar    14.000 7

6.000


Genel Açıklamalar

 1. Eğitim ve yemek ücretlerine  % 8 KDV dahildir.
 2. Kdv oranındaki değişiklik ücrete yansıtılacaktır.
 3. Eğitim ücreti  1 peşin + 7 taksitle ödenir.
 4. Mezun çocuklarına ve kardeş öğrencilere % 10 indirim uygulanır.
 5. Kardeş öğrencilerde eğitim ücretleri 1 peşin + 8 taksitle ödenir.
 6. Peşin ödemelerde % 5 indirim uygulanır. (Yeni kayıtlarda kayıt sırasında; kayıt yenilemede ödemenin 30 Nisan 2019 tarihine kadar yapılması durumunda)
 7. Ödemelerde (kardeş, mezun  vs) sadece tek indirimden yararlanılabilir.
 8. Kayıt süreçlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği esasları çerçevesinde yürütülür.  
 9. Yemek zorunlu değildir.Yemek talebi olan velilerimiz aylık (yemek fişi) olarak talepte bulunabilirler.
   

20 Mart 2012 Salı                                                                      Resmi Gazete                                                               Sayı : 28239
Millî Eğitim Bakanlığından:

                                      MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ  BEŞİNCİ BÖLÜM
                                                                               Ücretlerin Tespit, İlan ve Tahsili


Ücretlerin iadesi
MADDE 56 – (1) (Değişik:RG-5/7/2014-29051) Aşağıda belirtilen sebeplerden bir veya birkaçının oluşması hâlinde kurumdan ayrılanlara düzenlenen faturada belirtilen tutar üzerinden ayrılış tarihinden sonraki günlere ve saatlere isabet eden ödenmiş ücretleri iade edilir.
(2) Ücretlerin iade edilebilmesi için;
a) (Mülga:RG-5/7/2014-29051)
b) Sağlık raporu alarak öğrenci ve kursiyerin sağlık sebebiyle kurumdan ayrılması,
c) Kurumun kapanması,
ç) Dönemin açılamaması,
d) Kurumun eğitim ve öğretim ortamının olumsuz yönde değiştiğinin (Değişik ibare:RG-5/7/2014-29051) maarif müfettişleri tarafından tespit edilmesi,
e) Kursiyer veya öğrenci velisinin, öğrenci veya kursiyeri kurumda okutamayacak duruma düştüğünün resmî kurumlarca belgelendirilmesi gerekir.
(3) Yukarıda belirtilen şartların dışında kurumlara yeni kaydolan öğrenci ve kursiyerlerden;
a) (Değişik:RG-21/7/2012-28360) Öğrenim ücretini yıllık olarak belirleyen okul öncesi eğitim kurumu, ilkokul, ortaokul, özel eğitim okulu, ortaöğretim okullarında ve öğrenci etüt eğitim merkezlerinde öğretim yılı başlamadan ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu dışındaki kısmı iade edilir.
Öğretim yılı başladıktan sonra ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu ile öğrenim gördüğü günlere göre hesaplanan miktarın dışındaki kısmı iade edilir.

Mutfak, Özel Sezin Okulu için tarihi boyunca öncelikli bir konu oldu. Her daim özenle seçilen malzemelerle hazırlanan yemekler, kuşaklar boyu unutulmayan lezzetlere dönüştü. Bugün Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu Süheda İmamoğlu rehberliğinde, bilimsel veriler dikkate alınarak ve sistemli bir program dahilinde sağlıklı ve dengeli menüler hazırlanmaya devam edilmektedir.

Okulumuzda yemek menüleri farklı yaş gruplarının günlük kalori ihtiyaçları çerçevesinde hazırlanır. Ortaokul ve lise öğrencilerimiz için, yaş gelişim özellikleri dikkate alınarak, seçmeli menü çıkmaktadır. Ana sınıfında ve ilkokulda sabah ve akşamüstü olmak üzere iki kere ara öğün verilir.

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Beslenme Dostu Okul” sertifikasına layık görülmüştür.

Yemek Felsefemiz

 1. Tüm yemekler, beslenme dahil, okulumuzun mutfağında kendi personelimiz tarafından günlük olarak hazırlanır.
 2. Menülerde dört temel besin grubu kullanılmasına özen gösterilir. Tüm menüler Beslenme Uzmanımız Süheda İmamoğlu tarafından öğrencilerin gereksinimlerine göre belirlenir.
 3. Yemeklerimizde katkı maddesi içeren hazır gıda kullanılmaz.
 4. Etler 56 yıldır aynı kasaptan günlük olarak alınmaktadır. Donmuş et kullanılmaz. 
 5. Tüm sebze ve meyveler günlük olarak halden satın alınır ve mevsimsel ürünler tercih edilir.
 6. Yemeklerimizde bitkisel yağ ve tereyağı, tüm salata çeşitlerinde ve soğuk yemeklerde yöresel sızma zeytinyağı kullanılır.
 7. Tüm meyve suları okulumuzda taze olarak sıkılır.

Öğrencilerimizin okula ulaşımı konusunda servis hizmetini Çizgim Turizm Şirketi vermektedir. Velilerimizin kayıt sırasında doldurduğu “Servis İstek Formu” tarafımızdan Çizgim Turizme teslim edilir. Çizgim Turizm, kayıt formunda belirtilen ev adresine göre öğrencinin kullanacağı servisi belirler.

Öğrencinin yerleştirilmiş olduğu servisin numarası, plakası ve telefon bilgileri Eylül ayında Okul İdaresi Öğrenci İşleri Bölümünden veya Çizgim Turizm Şirketi yetkililerinden öğrenilebilir. Bütün bilgiler okul açılmadan önce velilere SMS yoluyla da iletilir.

Servisler konusunda ilave bilgi için iletişim: 
ÇİZGİM TURİZM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
www.cizgimturizm.com

Hamidiye Mah. Gürkan Sok. No:2 D:10 Zin D II İş Merkezi Çekmeköy-İstanbul

Büro: (216) 467 41 29

SERVİS SAAT BİLGİLERİ:

 1. Servislerin okula geliş ve okuldan çıkış saatleri Okul İdaresi tarafından belirlenir. Güzergah ve saatler bu doğrultuda ayarlanır. 
 2. Servislerin güzergah ve saatleri, her öğretim yılında kayıtlı öğrencilerin adreslerine ve şehir trafiğinin yoğunluğuna göre değişebilir. 
 3. Servislerimizde “Araç Takip Sistemi” bulunmaktadır. Velilerimiz, Çizgim Turizm tarafından kendilerine verilen şifrelerle sistemde araçları takip edebilirler.
 4. Öğrenciler sadece kayıtlı oldukları servisi kullanabilirler.
 
 

Reflect Studio tarafından çevreye duyarlı materyaller ile üretilen formalarımızı www.sezinstore.com veya www.sezindukkan.com adresinden satın alabilirsiniz. Sorularınız için Whatsapp destek hattı (539) 575 3850 üzerinden iletişim kurabilir veya hello@reflectstudio.com adresine mail atabilirsiniz.

Sürdürülebilir formalarımızın her birinin içinde bir QR kod bulunuyor. Öğrencilerimiz bu kodu okutarak giydikleri formanın hangi şartlarda üretildiğini görebilecek, böylece küçük yaştan itibaren adil üretim, sorumlu ticaret ve sürdürülebilirlik gibi kavramları öğrenerek yaşamlarının bir parçası haline getirebilecekler.

Lise
Başvuru ve Aday Kayıt Bilgileri
Kayıt
01
Başvuru ve Aday Kayıt Bilgileri

2019-2020 Öğretim Yılı Lise Kontenjanlarımız Tüm Düzeylerde Dolmuştur. Gösterilen İlgiye Teşekkür Eder, Tüm Öğrencilerimize Lise Süreçlerinde Başarılar Dileriz. 

Kontenjan açılması durumunda yedek listeden aday öğrenciler davet edilecektir. Yedek liste için taban puanımız 420 olarak belirlenmiştir.

Özel Sezin Lisesi Öğrenci Kayıt Koşulları
2019-2020 öğretim yılı kontenjan ve kayıt bilgileri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanacak kayıt takvimi ve esasları doğrultusunda belirlenmektedir. Lisemize ortaokullardan öğrenci alımında MEB tarafından 01 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan merkezi Liseye Geçiş Sınavı sonucu kullanılacaktır.

Ortaokuldan Liseye Geçiş Başvuruları
Okulumuz hakkında bilgi almak ve ön kayıt görüşmesi yapmak isteyen velilerimizin Yedek Kayıt Başvuru Formunu Ön Başvuru Formunu doldurmalarını rica ederiz. Formu doldurmanızın ardından sizinle iletişime geçilecek, okulumuzun eğitim-öğretim programlarını ve kampüs olanaklarını daha yakından tanıtabilmek adına aday öğrencimizin de katıldığı bireysel bir randevu verilecektir.

Kayıt sürecine ilişkin sorularınız için hafta içi her gün 08.15 – 17.30 saatleri arasında, 
Cumartesi günleri 09.00 – 15.00 saatleri arasında 0216 642 00 10 numaralı telefondan okulumuza ulaşabilirsiniz.

Not: Lisemize kesin kaydı yapılan öğrencilerin 9. sınıfa geçiş hakkı, İngilizce ve Türkçe derslerinden yapılan seviye tespit sınavlarının sonucuna göre belirlenir. MEB Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliğinin ilgili maddesi uyarınca İngilizce ve Türkçe seviye tespit sınavlarının herhangi birinde gerekli başarıyı gösteremeyen öğrenciler Lise Hazırlık sınıfına devam ederler.

Ara Sınıflara Başvurular
Ara sınıflarımıza sınırlı kontenjanlarımız çerçevesinde ara transfer sınavı ve bireysel görüşmeler neticesinde öğrenci alınmaktadır. Ara sınıflara başvuru için Yedek Kayıt Başvuru Formunu Ön Başvuru Formunu doldurabilirsiniz. Formu doldurmanızın ardından sizinle iletişime geçilecek ve görüşme yapmak üzere randevu verilecektir.

Not:  12. sınıflara kurum yönetmeliğimiz gereğince öğrenci alınmamaktadır.

Akademik Burslar:

 1. MEB Bursu dışındaki akademik başarı burslarının kademeleri kurumumuzda merkezi Liseye Geçiş Sınavı'ndan elde edilen puana ve yüzdelik dilime göre her yıl yeniden belirlenir.
 2. Akademik başarı bursları başvuru önceliğine göre kullandırılır.
 3. Akademik başarı bursları öğrencinin kurumumuzdaki öğrenim yaşamı boyunca geçerlidir. Öğrenci doğrudan sınıfını geçtiği, disiplin cezası almadığı sürece akademik burs hakkından yararlanır.
 4. Burs başvuruları bireysel görüşmenin ardından doldurulan form aracılığıyla yapılmaktadır.
02
Ücretler

ÖZEL SEZİN LİSESİ 2019-2020 ÖĞRETİM YILI 
KAYIT ÜCRETLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ

ÜCRETLER

SINIF  EĞİTİM ÜCRETİ  (KDV Dahil)
 Hazırlık, 9., 10., 11. ve 12. Sınıflar     56.000 TL  

ÖDEME PLANI

SINIF  PEŞİNAT TAKSİT SAYISI
(5.09.2019-5.03.2020 tarihleri arasında)
TAKSİT TUTARI 
Hazırlık,9.,10.,11.,12. Sınıflar    14.000 7

6.000


Genel Açıklamalar

 1. Eğitim ve yemek ücretlerine  % 8 KDV dahildir.
 2. Kdv oranındaki değişiklik ücrete yansıtılacaktır.
 3. Eğitim ücreti  1 peşin + 7 taksitle ödenir.
 4. Mezun çocuklarına ve kardeş öğrencilere % 10 indirim uygulanır.
 5. Kardeş öğrencilerde eğitim ücretleri 1 peşin + 8 taksitle ödenir.
 6. Peşin ödemelerde % 5 indirim uygulanır. (Yeni kayıtlarda kayıt sırasında; kayıt yenilemede ödemenin 30 Nisan 2019 tarihine kadar yapılması durumunda)
 7. Ödemelerde (kardeş, mezun  vs) sadece tek indirimden yararlanılabilir.
 8. Kayıt süreçlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği esasları çerçevesinde yürütülür.  
 9. Yemek zorunlu değildir.Yemek talebi olan velilerimiz aylık (yemek fişi) olarak talepte bulunabilirler.
   

20 Mart 2012 Salı                                                                      Resmi Gazete                                                               Sayı : 28239
Millî Eğitim Bakanlığından:

                                      MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ  BEŞİNCİ BÖLÜM
                                                                               Ücretlerin Tespit, İlan ve Tahsili


Ücretlerin iadesi
MADDE 56 – (1) (Değişik:RG-5/7/2014-29051) Aşağıda belirtilen sebeplerden bir veya birkaçının oluşması hâlinde kurumdan ayrılanlara düzenlenen faturada belirtilen tutar üzerinden ayrılış tarihinden sonraki günlere ve saatlere isabet eden ödenmiş ücretleri iade edilir.
(2) Ücretlerin iade edilebilmesi için;
a) (Mülga:RG-5/7/2014-29051)
b) Sağlık raporu alarak öğrenci ve kursiyerin sağlık sebebiyle kurumdan ayrılması,
c) Kurumun kapanması,
ç) Dönemin açılamaması,
d) Kurumun eğitim ve öğretim ortamının olumsuz yönde değiştiğinin (Değişik ibare:RG-5/7/2014-29051) maarif müfettişleri tarafından tespit edilmesi,
e) Kursiyer veya öğrenci velisinin, öğrenci veya kursiyeri kurumda okutamayacak duruma düştüğünün resmî kurumlarca belgelendirilmesi gerekir.
(3) Yukarıda belirtilen şartların dışında kurumlara yeni kaydolan öğrenci ve kursiyerlerden;
a) (Değişik:RG-21/7/2012-28360) Öğrenim ücretini yıllık olarak belirleyen okul öncesi eğitim kurumu, ilkokul, ortaokul, özel eğitim okulu, ortaöğretim okullarında ve öğrenci etüt eğitim merkezlerinde öğretim yılı başlamadan ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu dışındaki kısmı iade edilir.
Öğretim yılı başladıktan sonra ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu ile öğrenim gördüğü günlere göre hesaplanan miktarın dışındaki kısmı iade edilir.
03
Yemek

Mutfak, Özel Sezin Okulu için tarihi boyunca öncelikli bir konu oldu. Her daim özenle seçilen malzemelerle hazırlanan yemekler, kuşaklar boyu unutulmayan lezzetlere dönüştü. Bugün Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu Süheda İmamoğlu rehberliğinde, bilimsel veriler dikkate alınarak ve sistemli bir program dahilinde sağlıklı ve dengeli menüler hazırlanmaya devam edilmektedir.

Okulumuzda yemek menüleri farklı yaş gruplarının günlük kalori ihtiyaçları çerçevesinde hazırlanır. Ortaokul ve lise öğrencilerimiz için, yaş gelişim özellikleri dikkate alınarak, seçmeli menü çıkmaktadır. Ana sınıfında ve ilkokulda sabah ve akşamüstü olmak üzere iki kere ara öğün verilir.

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Beslenme Dostu Okul” sertifikasına layık görülmüştür.

Yemek Felsefemiz

 1. Tüm yemekler, beslenme dahil, okulumuzun mutfağında kendi personelimiz tarafından günlük olarak hazırlanır.
 2. Menülerde dört temel besin grubu kullanılmasına özen gösterilir. Tüm menüler Beslenme Uzmanımız Süheda İmamoğlu tarafından öğrencilerin gereksinimlerine göre belirlenir.
 3. Yemeklerimizde katkı maddesi içeren hazır gıda kullanılmaz.
 4. Etler 56 yıldır aynı kasaptan günlük olarak alınmaktadır. Donmuş et kullanılmaz. 
 5. Tüm sebze ve meyveler günlük olarak halden satın alınır ve mevsimsel ürünler tercih edilir.
 6. Yemeklerimizde bitkisel yağ ve tereyağı, tüm salata çeşitlerinde ve soğuk yemeklerde yöresel sızma zeytinyağı kullanılır.
 7. Tüm meyve suları okulumuzda taze olarak sıkılır.
04
Servis Bilgileri

Öğrencilerimizin okula ulaşımı konusunda servis hizmetini Çizgim Turizm Şirketi vermektedir. Velilerimizin kayıt sırasında doldurduğu “Servis İstek Formu” tarafımızdan Çizgim Turizme teslim edilir. Çizgim Turizm, kayıt formunda belirtilen ev adresine göre öğrencinin kullanacağı servisi belirler.

Öğrencinin yerleştirilmiş olduğu servisin numarası, plakası ve telefon bilgileri Eylül ayında Okul İdaresi Öğrenci İşleri Bölümünden veya Çizgim Turizm Şirketi yetkililerinden öğrenilebilir. Bütün bilgiler okul açılmadan önce velilere SMS yoluyla da iletilir.

Servisler konusunda ilave bilgi için iletişim: 
ÇİZGİM TURİZM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
www.cizgimturizm.com

Hamidiye Mah. Gürkan Sok. No:2 D:10 Zin D II İş Merkezi Çekmeköy-İstanbul

Büro: (216) 467 41 29

SERVİS SAAT BİLGİLERİ:

 1. Servislerin okula geliş ve okuldan çıkış saatleri Okul İdaresi tarafından belirlenir. Güzergah ve saatler bu doğrultuda ayarlanır. 
 2. Servislerin güzergah ve saatleri, her öğretim yılında kayıtlı öğrencilerin adreslerine ve şehir trafiğinin yoğunluğuna göre değişebilir. 
 3. Servislerimizde “Araç Takip Sistemi” bulunmaktadır. Velilerimiz, Çizgim Turizm tarafından kendilerine verilen şifrelerle sistemde araçları takip edebilirler.
 4. Öğrenciler sadece kayıtlı oldukları servisi kullanabilirler.
 
 
05
Forma Bilgileri

Reflect Studio tarafından çevreye duyarlı materyaller ile üretilen formalarımızı www.sezinstore.com veya www.sezindukkan.com adresinden satın alabilirsiniz. Sorularınız için Whatsapp destek hattı (539) 575 3850 üzerinden iletişim kurabilir veya hello@reflectstudio.com adresine mail atabilirsiniz.

Sürdürülebilir formalarımızın her birinin içinde bir QR kod bulunuyor. Öğrencilerimiz bu kodu okutarak giydikleri formanın hangi şartlarda üretildiğini görebilecek, böylece küçük yaştan itibaren adil üretim, sorumlu ticaret ve sürdürülebilirlik gibi kavramları öğrenerek yaşamlarının bir parçası haline getirebilecekler.

Top
Ulubatlı Hasan Caddesi No:18 34782 Çekmeköy İstanbul
Tel : +90 216 6420010
E-Posta : sezin@sezin.k12.tr
/img/instagram@2x.png 2x,
       /img/instagram@3x.png 3x /img/facebook@2x.png 2x,
       /img/facebook@3x.png 3x /img/twitter@2x.png 2x,
       /img/twitter@3x.png 3x /img/youtube@2x.png 2x,
       /img/youtube@3x.png 3x
© Copyright 2018 Özel Sezin Okulu. Tüm hakları saklıdır.