x
Özel Sezin Okulu
Etkinlik Haberleri
Özel Sezin Okulu
Etkinlik Haberleri
Eylül
10
Hazırlık ve 9. Sınıflar Oryantasyon Çalışması
Hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimizle 10 Eylül 2019 tarihinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimiz tarafından düzenlenen bir oryantasyon çalışması yaptık. Etkinliğimiz İngilizce ve Beden Eğitimi Bölümü öğretmenlerimizin ve 11. sınıf öğrencilerimizin desteği ile gerçekleşti.
Eylül
4
Hazırlık ve 9. Sınıflarımızla İlk Etkinliğimizi Gerçekleştirdik
4-5 Eylül 2019 tarihlerinde; Hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimiz ve velilerimizle tanışmak, ortak çalışmalar yapmak, okulumuzun vizyon ve kurallarını tanıtmak, eğitim-öğretim programları hakkında bilgi vermek amacıyla bir araya geldik.
Mayıs
25
Ana Sınıfı Yıl Sonu Gösterisi: Ormandaki Apartman
Ana sınıfı öğrencilerimiz, 25 Mayıs 2019 Cumartesi günü uzun zamandır hevesle çalıştıkları "Ormandaki Apartman" adlı yıl sonu gösterilerini aileleri için Sabahat Sezin Salonu'nda sahnelediler.
Mayıs
22
2. Sınıflar “Bir Avuç İstanbul” Kültür ve Sanat Projesi Sunumu
2. sınıf öğrencilerimiz, son birkaç ay boyunca “Bir Avuç İstanbul” kültür ve sanat projesi kapsamında İstanbul’un çeşitli mekânlarında (Sultanahmet ve Ayasofya, Kapalıçarşı, Galata, Mısır Çarşısı, Sadberk Hanım Müzesi) saha çalışmaları gerçekleştirerek şehrimizin dokusunu ve tarihini daha yakından tanıdılar.
Mayıs
19
Yıldız Yüzme Takımı Öğrencilerimizden 19 Mayıs Hediyesi
Yıldız Kız ve Erkek Yüzme Takımlarımız, 17-19 Mayıs 2019 tarihlerinde Rize’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası yarı finallerinde de başarılarını sürdürdüler. Yıldız Kız Yüzme Takımımız grup birincisi, Yıldız Erkek Yüzme Takımımız grup ikincisi olarak Haziran ayında Kayseri’de düzenlenecek finallere katılmaya hak kazandı.
Mayıs
19
Öğrencimiz Deniz Çınar 19 Mayıs Kupası Yelken Yarışları’nda Şampiyon Oldu
10. sınıf öğrencimiz Deniz Çınar, Laser 4.7 kategorisinde, Türkiye Yelken Federasyonu ve İTÜ Denizcilik Fakültesi tarafından Tuzla’da düzenlenen 19 Mayıs Kupası Yelken Yarışları'nda Heybeliada Su Sporları Kulübünü temsilen şampiyon oldu. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Mayıs
19
Lise Öğrencimiz Gülsüm Çakıroğlu “100. Yılında 19 Mayıs” Konulu Resim Yarışmasında İkinci Oldu
10. sınıf öğrencimiz Gülsüm Çakıroğlu, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen "100. Yılında 19 Mayıs" konulu resim yarışmasında ikinci oldu. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Mayıs
17
2019 Mezunlarımız, Yolunuz Açık Olsun
15. dönem lise mezunlarımız, 17 Mayıs 2019 Cuma günü düzenlenen törenle diplomalarını aldılar.
Mayıs
16
Lise Bilgi Yarışması Finali
Lise Öğrenci Meclisimiz tarafından düzenlenen genel kültür ve bilgi yarışmasının ön elemeleri 15-16 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşti. 3 Mayıs günü ise her sınıf düzeyinden finale kalan takımlar Sabahat Sezin Salonunda karşı karşıya geldi. Yarışmayı kazanan 12. sınıf öğrencilerimizi kutluyoruz.
Mayıs
16
Veli Atölyesi: Etkili Çatışma Yönetimi Stratejileri
Lise Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimiz bu yılın dördüncü ve son veli atölyesini "Etkili Çatışma Yönetimi Stratejileri" başlığı altında 16 Mayıs 2019 günü gerçekleştirdi.
Mayıs
16
Küçük Yüzme Takımlarımızdan Çifte Kupa
14-16 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenen Okullar Arası Küçükler İstanbul Yüzme Şampiyonası’nda Küçük Kız Yüzme Takımımız İstanbul Şampiyonu, Küçük Erkek Yüzme Takımımız ise İstanbul ikincisi oldu. Toplamda 27 madalya kazanan öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Mayıs
16
3. Sınıflar "Güzel Ülkem Türkiye" Projesi ve Miniatürk Gezisi
3. sınıf öğrencilerimiz, yıl boyunca sürdürdükleri "Güzel Ülkem Türkiye" projesi kapsamında tarihi ve turistik eserlerle ilgili yaptıkları araştırmaları sınıf içinde sunarak arkadaşlarıyla paylaştılar. 16 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirdikleri Miniatürk gezisi ile de bu eserlerin modellerini görme ve inceleme fırsatı buldular.
Mayıs
15
Ana Sınıfı Spor Şenliği
Ana sınıfı öğrencilerimiz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yıl kutlamaları kapsamında 13-17 Mayıs 2019 tarihlerinde "Spor Haftası" etkinliklerine katıldılar.
Mayıs
9
11. Fütürist Senaryo Yarışması Çalıştayı: Gelecekte Kimlik
Lise Fütürizm Kulübümüz Aralık ayında düzenlenecek 11. Fütürist Senaryo Yarışması öncesinde "Gelecekte Kimlik" konulu çalıştayını katılımcı okullarla (Darüşşafaka Lisesi, İstek Atanur Oğuz Anadolu Lisesi, MEF Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi) Açık Çatı'da gerçekleştirdi.
Mayıs
7
11. Sınıflar Koç Üniversitesi Tanıtım Gezisi
11. sınıf öğrencilerimiz, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimizin organizasyonu ile 7 Mayıs 2019 tarihinde Koç Üniversitesini ziyaret ettiler. Tanıtım ve motivasyon amaçlı bu gezide üniversite yaşamını yerinde gözlemlediler ve çeşitli sorularına yanıt buldular. Üniversite yaşamının öğrencilerden beklentileri, fiziki ve sosyal olanakları hakkında bilgi aldılar.
Mayıs
7
1. Sınıflarımız Yürüyen Köşk’ü Ziyaret Etti
1. sınıf öğrencilerimiz, 7 Mayıs 2019 günü Yalova'daki Yürüyen Köşk'ü ziyaret ettiler ve Atatürk'ün doğa sevgisinin sembollerinden olan ünlü çınar ağacını görme fırsatı buldular.
Mayıs
6
İlkokul Öğrencilerimizin Desteği ile “Kitap Kardeşliği”
İlkokul Rehberlik Birimimiz tarafından Nisan ayı boyunca yürütülen "Kitap Kardeşliği" projesi kapsamında gönüllü öğrencilerimiz topladıkları kitapları Çekmeköy İlkokulu kütüphanesine teslim ettiler. Öğrencilerimiz Çekmeköy İlkokulu öğrencileriyle birlikte kütüphanede vakit geçirip kitap okumanın keyfini yaşadılar.
Mayıs
4
4. Sınıflar Anıtkabir Ziyareti ve Ankara Gezisi
4. sınıf öğrencilerimiz, 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirdikleri Ankara gezisinin ilk gününde Anıtkabir'i ziyaret ederek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e şükranlarını sundular.
Mayıs
3
Genç Erkek Masa Tenisi Takımımız İlçe Şampiyonu
Çekmeköy ilçesinde düzenlenen "Okullar Arası Masa Tenisi Turnuvası"nda Mert Taşkın, Berk Namtı, Kubilay Ocaktan ve Yusuf Eren Yıldız' dan oluşan Genç Erkek Masa Tenisi Takımımız ilçe şampiyonu olmuştur. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Nisan
30
2. Sınıf Öğrencilerimiz ile “Bir Avuç İstanbul” Gezileri
2. sınıf öğrencilerimiz, "Bir Avuç İstanbul" isimli kültür ve sanat projesi kapsamında İstanbul'un çeşitli mekânlarında saha çalışmaları gerçekleştirdiler.
Nisan
25
Veli Atölyesi: Gençlerde Kaygı ve Bunu Etkileyen Etmenler
Lise Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimiz, bu yılın üçüncü veli atölyesini 25 Nisan 2019 Perşembe günü gerçekleştirdi. Hazırlık sınıfı ve 9. sınıf velilerimizin katıldığı atölyenin konusu "Gençlerde Kaygı ve Bunu Etkileyen Etmenler"di. Atölyede PDR Birimimiz gençlerde sıklıkla gözlemlenen sınav kaygısı üzerinde durarak anne-babaların bu süreci doğru yönetmek için neler yapabileceklerini paylaştı.
Nisan
23
Okulumuzda 23 Nisan Coşkusu
TBMM'nin kuruluşunun 99'uncu yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuzda büyük bir coşkuyla kutlandı. Öğrencilerimiz, Sabahat Sezin Salonu'nda düzenlenen törende gerçekleştirdikleri sahne performanslarıyla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha andılar. Törenin ardından gerçekleşen bahçe etkinlikleriyle bayram coşkusunu doyasıya yaşadılar.
Nisan
22
Ana Sınıfları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Töreni
Ana sınıfı öğrencilerimiz, 19 Nisan 2019 Cuma günü Feridun Sezin Etkinlik Alanı'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladılar.
Nisan
18
12. Sınıflar Galatasaray Üniversitesi Tanıtım Gezisi
12. sınıf öğrencilerimiz, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimizin organizasyonu ile 18 Nisan 2019 tarihinde Galatasaray Üniversitesini ziyaret ettiler.
Nisan
18
Coşkun Aral ile “Mülteciler ve Toplumsal Uyum” Söyleşisi
Lise öğrencilerimiz 18 Nisan 2019 tarihinde velimiz Coşkun Aral ile "Mülteciler ve Toplumsal Uyum" konulu bir söyleşi gerçekleştirdiler.
Nisan
17
11. Sınıflar Geleneksel Şiir Dinletisi: "Desem ki…"
Her yıl 11. sınıf öğrencilerimizle yaptığımız geleneksel şiir dinletimizde bu yıl en beğenilen, dillerden düşmeyen şiirlerle seslenelim istedik size, yüreğinize. "Şiirden etkilenen de biraz şairdir." diyerek.
Nisan
17
Ana Sınıfı "Oyuncağım ve Ben" Atölye Çalışması
Ana sınıfı öğrencilerimiz, 17 Nisan 2019 Çarşamba günü "Çocuk Oyunları ve Oyuncakları" ünitesi kapsamında "Oyuncağım ve Ben" atölye çalışmasını gerçekleştirdiler.
Nisan
16
Lise Meslek Buluşmaları: Yönetim Bilimleri
Lise Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimiz tarafından öğrencilerimizin mesleki gelecekleri hakkında daha sağlıklı kararlar almaları amacıyla düzenlenen "Aylık Meslek Buluşmaları"nın beşincisi 16 Nisan 2019 tarihinde Yönetim Bilimleri programının tanıtımı olarak gerçekleştirildi.
Nisan
13
9. Sınıflar "Anadolu Uygarlıklarının İzinde" Projesi: Çorum ve Ankara Saha Çalışması
9. sınıf öğrencilerimiz, 11-13 Nisan 2019 tarihlerinde Sosyal Bilimler dersi kapsamında "Anadolu Uygarlıklarının İzinde" temalı bir proje gerçekleştirdiler.
Nisan
11
4. Sınıf Öğrencilerimiz ile Bilim İnsanlarımızı Yarattık
4. sınıf öğrencilerimiz 9, 10 ve 11 Nisan 2019 tarihlerinde Sosyal Bilgiler dersi "Bilim, Teknoloji ve Toplum" ünitesinin "Kullandığı teknolojik ürünlerin mucitlerini ve bu ürünlerin zaman içerisindeki gelişimini araştırır." kazanımı doğrultusunda, İstanbul Bilgi Üniversitesi santral istanbul Enerji Müzesinde, "Kim Bilim İnsanıdır?" adlı atölye çalışmasına katıldılar.
Nisan
10
Hazırlık Sınıfları Sultanahmet Saha Çalışması
Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz, 10 Nisan 2019 tarihinde Sultanahmet'te kendilerine verilen çalışma alanları ile ilgili İngilizce sunumlar gerçekleştirdiler. Sultanahmet'teki tarihi mekânları bir rehber gibi tanıtan öğrencilerimizin sunumları, bölgedeki turistlerin de oldukça ilgisini çekti.
Nisan
9
Etik Zirvesi
9 Nisan 2019 tarihinde Özel Sezin Lisesi Etik Komitesi olarak Etik Zirvesi'ni gerçekleştirdik. Etik Zirvesi'ne davetli okullarımız; Özel Alman Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, Özel Alev Okulları, Güç Kardeşler Anadolu Lisesi, İELEV ve Darüşşafaka Lisesi öğrencileri ve uzman konuklarımız ile Eğitim Etiği, Sosyal Medya Etiği, Sosyal Sorumluluk Etiği, Gıda Etiği, Yapay Zeka Etiği, Sanat Etiği, Spor Etiği üzerine; Türkiye Etik ve İtibar Derneği (TEİD) ile birlikte de "Etik Nedir?" sorusu üzerine komite çalışmaları gerçekleştirdik.
Mart
19
"Adam Olacak Çocuklar"la Barış Manço Evi'ni Ziyaret Ettik
Sahne Sanatları Bölümünün gerçekleştirdiği "Seslere Yön Verenler" projesi kapsamında, 2. sınıf öğrencilerimizle mart ayında yaşamını Türk milli kültürüne adayan büyük sanatçı, hepimizin Barış Amca'sı Barış Manço'yu tanıdık.
Mart
18
Baş Eğmeden Yaşamanın Onuru: Çanakkale Savaşı
Çanakkale Savaşı… Sonsuzluk içinde yer alma dileği için ödenen bedellerin, hesaplaşmanın tarihi… Cilt cilt yazılmış ve daha nicesi de yazılmamış destansı hayatların var oluş hikâyesi… Ne kadar coşkuluysa o kadar da hüzünlü bir savaş. Sonsuz içindeki noktayı görerek ve o noktayı umutla, coşkuyla, inançla kocaman zafer ettiğimiz bir masal. Biz vatanı kurtarmayı gözümüzde büyütmedik, biz aslında düşlerimizi büyüttük.
Mart
14
Lise Meslek Buluşmaları: Psikoloji ve Endüstri Ürünleri Tasarımı
Özel Sezin Lisesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi tarafından öğrencilerimizin mesleki gelecekleri hakkında daha sağlıklı kararlar almaları amacıyla düzenlenen “Aylık Meslek Buluşmaları"nın dördüncüsü 14 Mart 2019 Perşembe günü Psikoloji ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinin tanıtımı olmak üzere iki oturum şeklinde gerçekleşti.
Mart
14
1. Sınıflar “Okuma Anıları”
1. sınıf öğrencilerimiz; 12, 13 ve 14 Mart 2019 tarihlerinde "Okuma Anıları" etkinliğinde Sabahat Sezin Salonu'nda aileleri ile buluştular.
Mart
12
Ortaokul Kodris Kodlama Yarışması
Özel Sezin Okulu ve Kodris işbirliğiyle ortaokul 5. ve 6. Sınıf öğrencilerimize bir kodlama yarışması düzenledik. Açık çatı etkinlik alanında gerçekleşen yarışmamızda amacımız yarışma motivasyonuyla kodlama etkinliğimizi daha eğlenceli hale getirmek ve öğrencilerimizin genel kodlama becerilerini gözlemlemekti. Aynı zamanda öğrencilerimiz de yarışma ortamında performanslarını sergileyerek kendilerini keşfetme imkânı buldular.
Mart
8
English Week
İlkokul öğrencilerimiz 4-8 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşen "English Week"i çeşitli etkinliklerle kutladılar.
Mart
8
Lise Öğrencilerimiz Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladılar
Kökleri kadın işçilerin hak mücadelesine dayanan bu özel günde öğrencilerimiz, hazırladıkları programla kadınların ekonomik, siyasal ve toplumsal hayata eşit katılımının gerekliliğine ek olarak cinsiyetçi davranış ve ifadelerin eşitsizliği tetiklediğine dikkat çektiler.
Mart
6
Lise Yüzme Takımı Öğrencilerimizin "Milli Takım" Heyecanı
10. sınıf öğrencimiz Bora Kutlu, 11. sınıf öğrencimiz Aleyna Özkan, Sursee/İsviçre'de düzenlenecek Multination Gençler Yüzme Şampiyonası için milli takım daveti almışlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder, yarışlarında başarılar dileriz.
Mart
4
İnci Aral İle Öykü Yazma Üzerine...
Özel Sezin Lisesi 11. sınıf öğrencileri Cumhuriyet Dönemi roman ve öyküsünün en önemli isimlerinden İnci Aral ile roman ve öykü yazmanın dinamikleri, farklılıkları, romanda samimiyet, atmosfer yaratma, zamanı ve mekânı bir kişi gibi düşünme konuları üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.
Mart
1
Ana Sınıfı Öğrencilerimiz Arkadaşlarından Öğreniyorlar
Ana sınıfı öğrencilerimiz 25 Şubat-01 Mart 2019 tarihleri arasında "Arkadaşımdan Öğreniyorum" etkinliğini gerçekleştirdiler. Bu etkinlikte öğrencilerimiz sınıf ortamında, arkadaşlarına bildikleri ilginç bir bilgiyi ya da uyguladıkları bir beceriyi anlattılar.
Şubat
28
İstanbul Bilgi Üniversitesine Tanıma - Motivasyon Amaçlı Bir Gezi Düzenledik
Özel Sezin Lisesi 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak Psikolojik Danışma ve Rehberlik Biriminin organizasyonu ile İstanbul Bilgi Üniversitesine 28 Şubat 2019 günü tanıma ve motivasyon amaçlı bir gezi düzenlendi.
Şubat
28
Yıldız Yüzme Takımımızdan Tarihi Başarı
26-28 Şubat 2019 tarihlerinde Okullar arası yıldızlar İstanbul yüzme şampiyonasında okulumuz yıldız kız ve yıldız erkek takımları İstanbul 2.ci si olmuştur. Ayrıca 4x100m kısa kulvar serbest kız bayrak takımımız tarihi bir başarıya imza atarak 4.03.37 derecesiyle 13 yaş Türkiye rekoru kırmışlardır.
Şubat
28
12. Sınıflar İstanbul Bilgi Üniversitesi Tanıtım Gezisi
12. sınıf öğrencilerimiz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimizin organizasyonu ile 28 Şubat 2019 Cuma günü İstanbul Bilgi Üniversitesini ziyaret ettiler.
Şubat
26
13. Öykü Yarışması Sonuçları Açıklandı
Lise öğrencilerimizin katılımıyla 13. kez düzenlediğimiz yarışmamızın konusunu bu yıl "Söylenenler ve Söylenemeyenler", "Alışkanlıklar ve Hayaller", "Kentler ve İnsanlar", "Kadınlar ve Çocukları", "Aşk ve Müzik" olarak belirledik
Şubat
25
DI Kulübü Öğrencilerimiz Destination Imagination Global Finals 2019'a katılmaya hak kazandı.
Destination Imagination Kulübü öğrencilerimizden oluşan "The Ultimate Carrots" takımımız 21-24 Şubat 2019 tarihlerinde Kuşadası'nda gerçekleştirilen DAT 2019 turnuvasına katıldı. Turnuvada takımımız iki farklı görevi yerine getirdi. Birinci görev için herhangi bir zaman diliminde yer alan gerçek bir oyunu seçerek bu oyun hakkında araştırma yaptı ve oyunun araştırılması ile iç içe olan bir senaryo yazdı.
Şubat
23
7. Sınıflar Saha Çalışması: İstanbul?un Batılı Yüzü Pera
7. sınıflarımızdan 12 öğrencimiz, disiplinlerarası "Yaşadığım Şehir İstanbul Projesi" kapsamında 23 Şubat 2019 tarihinde Osmanlı'da batılılaşma izlerinin yoğun olarak görüldüğü, dönem mimarisini yansıtan yapılarıyla geçmişten günümüze bir köprü niteliğindeki Pera'da saha çalışması yaptılar.
Şubat
19
Rehberlik Atölye Çalışmaları: Ergenlik Dönemi Gençlerini Anlamak
Özel Sezin Lisesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi tarafından velilerimize yönelik olarak her ay çeşitli başlıklarda planlanan atölye çalışmalarının ilki 19 Şubat 2019 Salı günü gerçekleştirildi. İlk ayın veli buluşma konusu "Ergenlik Dönemi Gençlerini Anlamak" olarak belirlendi.
Şubat
19
Rehberlik Atölye Çalışmaları: Ergenlik Dönemi Gençlerini Anlamak
Özel Sezin Lisesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi tarafından velilerimize yönelik olarak her ay çeşitli başlıklar altında düzenlenen atölye çalışmalarının ilki 19 Şubat 2019 Salı günü gerçekleştirildi. İlk ayın konusu "Ergenlik Dönemi Gençlerini Anlamak" olarak belirlendi. Bu buluşmada ergenlik döneminde görülen bilişsel, sosyal, biyolojik, duygusal ve davranışsal değişimler hakkında bilgi verildi; dönemin özellikleri belirtilerek beraberinde getirdiği zorluklarla başa çıkabilmek için günlük ipuçları paylaşıldı.
Şubat
15
Çiğdem Odabaşı ile Şiir Atölyesi
Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz Türk Dili ve Edebiyatı dersi kapsamında Orhan Veli şiirlerini inceledikten sonra Çiğdem Odabaşı ile bir şiir atölyesi gerçekleştirdiler.
Şubat
15
4. Sınıflar Oryantiring Etkinliği
4. sınıf öğrencilerimiz, yaklaşan ortaokullu olma süreçlerine daha hızlı uyum sağlamak amacıyla 15 Şubat 2019 Cuma günü 7. sınıf öğrencilerimizle birlikte oryantiring etkinliği gerçekleştirdiler. Ortaokul öğretmenlerimizin yönergeleriyle ortaokul ve lise alanlarında bulmaları gereken ipuçlarını toplayarak zamana karşı yarıştılar.
Şubat
15
Özel Sezin Lisesi Sınıflar Arası 8. İngilizce Münazara Turnuvası
20 Ekim 2018 tarihinde başlayan uzun soluklu münazara turnuvamızda çeyrek final ve yarı final elemelerinin ardından finale kalan sınıflar belli oldu. Jüri üyelerimizin Lincoln&Douglas kriterlerini temel alarak yaptıkları değerlendirmelerde finale kalan 9B ve 10C sınıflarının temsilcileri, 15 Şubat 2019 tarihinde "Sosyal Medya Zaman Kaybı mıdır?" başlığını ele aldılar. Her iki sınıfın özenle hazırlandıkları yarışmada tartışma ve dinleme becerileriyle, üst düzey İngilizce kullanımlarıyla bizi gururlandıran öğrencilerimizi kutluyoruz.
Şubat
15
Çiğdem Odabaşı ile Şiir Atölyesi
Hazırlık sınıfı öğrencilerimizle inceleyip yorumladığımız Orhan Veli şiir kitabının ardından konuğumuz Çiğdem Odabaşı bir şiir atölyesi gerçekleştirdi. Atölyede Orhan Veli ve arkadaşlarının oluşturduğu "Garip" akımının özellikleri üzerinde durularak bu adın hangi sebeplerle verildiği çeşitli çağrışımlarla bulundu.
Şubat
15
4.Sınıflar Orienteering Etkinliği
4.sınıf öğrencilerimizin yaklaşan ortaokullu olma süreçlerinde adaptasyonlarının daha hızlı olması için 15 Şubat 2019 Cuma günü 7.sınıf öğrencilerimizle orienteering etkinliği yapmışlardır.
Ocak
20
Selin Şatır, Okçuluk Salon Dünya Kupası'nda İkinci Oldu
9. sınıf öğrencimiz Selin Şatır, 18-20 Ocak 2019 tarihleri arasında Fransa'nın Nimes kentinde düzenlenen "Okçuluk Salon Dünya Kupası Klasik Yay Gençler Kategorisi"nde ikinci olmuştur. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Ocak
18
Özel Sezin Lisesi 2018-2019 Öğretim Yılı Birinci Dönem Kapanış Törenimiz
10 Eylül 2018 tarihinde başladığımız ve yoğun bir tempoda geçen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı'nın birinci dönemini kapanış törenimizle noktaladık.
Ocak
17
9 Th Magıc Chemıstry Show Eğlenerek, Öğreniyoruz?
Kimya, sadece bir ders değildir; hayatımızın her alanında karşılaşacağımız bir bilimdir ve biz bu bilimi deneyerek, eğlenerek öğrenmeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla tüm çalışmalarımız, zihinsel faaliyetleri geliştiren, bireysel ve gruplar halinde çalışmamıza imkân tanıyan, yaşayarak öğrenme olanağını oluşturan, temeli deneye dayanan bir bütünlük içinde yürümektedir.
Ocak
17
9. Magic Chemistry Show
Magic Chemistry Kulübü öğrencileri tarafından bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen Magic Chemistry Show, eğitimin ders kitaplarından ibaret olmadığını gösteren; uygulayarak ve yaşayarak öğrenmenin, hem bireysel hem de grup halinde çalışmanın önemini vurgulayan etkinliklerimizden biridir.
Ocak
12
1. Sınıflar Seçmeli Ders Atölye Etkinlikleri
1. sınıf öğrencilerimiz, 12 Ocak 2019 Cumartesi günü velilerimiz ile birlikte "Seçmeli Ders Atölye Etkinlikleri"ne katıldılar. Bir dönem boyunca seçtikleri atölyelerde öğrendiklerini aileleri ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.
Ocak
12
1.Sınıflar Seçmeli Ders Atölye Etkinliği
1.sınıf öğrencilerimiz, velilerimiz ile birlikte 12 Ocak 2019 Cumartesi günü ?Seçmeli Ders Atölye Etkinliklerine? katıldılar. Bir dönem boyunca seçtikleri atölyelerde öğrendiklerini aileleri ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.
Ocak
11
4. Sınıflar "Sırlarla Dolu Bir Uzay Macerası" Projesi Sunumları
4. sınıflar olarak 9, 10, 11 Ocak tarihlerinde fen bilimleri dersimizin "Dünyamızın Hareketleri" teması ile bağlantılı olarak Sırlarla Dolu Bir Uzay Macerası projesi sunumunu gerçekleştirdik. Disiplinler arası yürüttüğümüz bu projede öğrencilerimiz, uzay hakkında merak ettikleri her şeyi öğrenme fırsatını yakaladılar.
Ocak
10
Yüzme Takımı Öğrencilerimizin Başarıları Devam Ediyor
9. sınıf öğrencimiz Eylül Alli, geçen hafta düzenlenen bireysel Türkiye yüzme şampiyonasında, 50 m sırtüstü stili 30.17 saniyede yüzerek 14-15 yaş Türkiye üçüncüsü; 4x50 karışık bayrak yarışında Türkiye ikincisi olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz...
Ocak
9
Lise Genç Bayan Yüzme Takımımız, Okullar Arası Yarış Sezonunu Kupa Ve Madalyalarla Açtı
8-9 Ocak 2019 tarihleri arasında Burhan Felek yüzme havuzunda düzenlenen Gençler İl Yüzme Şampiyonası'nda kız bayrak takımımız 6x50m serbest yarışında İstanbul üçüncüsü olmuştur. Ayrıca; 11. sınıf öğrencimiz Aleyna Özkan, 50m kelebek ve 100 m kelebek stilde İstanbul şampiyonu, 9. sınıf öğrencimiz Eylül Alli, 50m ve 100m sırtüstü stilde İstanbul dördüncüsü olmuşlardır.
Ocak
9
Lise Genç Bayan Yüzme Takımımız, Okullar Arası Yarış Sezonunu Kupa Ve Madalyalarla Açtı
8-9 Ocak 2019 tarihleri arasında Burhan Felek yüzme havuzunda düzenlenen Gençler İl Yüzme Şampiyonası'nda kız bayrak takımımız 6x50m serbest yarışında İstanbul üçüncüsü olmuştur. Ayrıca; 11. sınıf öğrencimiz Aleyna Özkan, 50m kelebek ve 100 m kelebek stilde İstanbul şampiyonu, 9. sınıf öğrencimiz Eylül Alli, 50m ve 100m sırtüstü stilde İstanbul dördüncüsü olmuşlardır.
Aralık
16
Yedinci Sınıf Öğrencilerimiz Bireysel Türkiye Yüzme Şampiyonasına Damgasını Vurdu
1100 sporcunun yarıştığı organizasyona okul takımızın 7. sınıf öğrencileri damgasını vurdu. Şampiyonada yüzülen beş bayrak yarışında yer alan (4x50 m karışık bayrak kız-erkek, 4x100 m serbest bayrak kız-erkek, 6x50 m mix serbest bayrak) öğrencilerimiz tüm gruplarda Türkiye şampiyonu oldular.
Aralık
16
Yüzme Takımımızın Büyük Başarısı
13-16 Aralık tarihleri arasında, Türkiye Yüzme Federasyonunun Trabzon?da düzenlediği 11-12 yaş Bireysel Türkiye Yüzme Şampiyonası rekor bir katılım ile gerçekleşti. 1100 sporcunun yarıştığı organizasyona okul takımızın 7. sınıf öğrencileri damgasını vurdu. Şampiyonada yüzülen beş bayrak yarışında yer alan (4x50 m karışık bayrak kız-erkek, 4x100 m serbest bayrak kız-erkek, 6x50 m mix serbest bayrak) öğrencilerimiz tüm gruplarda Türkiye şampiyonu oldular.
Aralık
14
?Bir Komiser Geldi? Sahne Gösterisi 9. Sınıflar Performans Çalışması
Seçmeli İngilizce dersi programı çerçevesinde okuduğumuz Jonathan Priestley'in unutulmaz eseri "An Inspector Calls-Bir Komiser Geldi" tiyatro eserine 9. sınıf öğrencilerimiz ek sahne eklediler; senaryosunu, sahnelemesini, kostüm ve dekorlarını kurguladılar ve oyunu 14 Aralık günü Sabahat Sezin Salonu'nda küçük gruplar halinde sahnelendiler.
Aralık
13
3. Sınıflar Beykoz Cam Ocağı Gezisi
3. sınıf camın öyküsünü öğrenmek ve camın geri dönüşümünü görmek için 13 Aralık 2018 Perşembe günü "Beykoz Cam Ocağına" gittiler. Burada ilk önce atölye sorumlusu tarafından gerçekleştirilen boncuk yapım gösterisini izlediler.
Aralık
13
Özel Sezin Lisesi ?Aylık Meslek Buluşmaları Etkinliği -3?
Özel Sezin Lisesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Bölümü tarafından düzenlenen ve öğrencilerin mesleki kariyerleri konusunda daha sağlıklı kararlar almalarını amaç edinen "Aylık Meslek Buluşmaları Etkinliği"nin üçüncü programı, 13 Aralık Perşembe günü "Sağlık Bilimleri" tanıtımı olarak gerçekleştirildi.
Aralık
11
12. Sınıflar İstanbul Teknik Üniversitesi Gezisi
Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi tarafından Özel Sezin Lisesi 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak İstanbul Teknik Üniversitesine tanıma ve motivasyon amaçlı bir gezi düzenlenmiştir. Gezide öğrencilerimiz üniversite yaşamını gözlemlemişler, üniversitenin fizik ve sosyal olanakları konusunda bilgilenme imkânını elde etmişler, üniversitenin öğrencilerden beklentileri konusundaki sorularına yanıt bulmuşlardır.
Aralık
8
Ergenlikte Psikolojik İhtiyaçlar Semineri
Özel Sezin Okulu Rehberlik Birimi tarafından düzenlenerek 8 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen ?Ergenlikte Psikolojik İhtiyaçlar? konulu seminerin konuğu Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Dr. Ayfer Dost Gözkan?dı.
Aralık
6
10. Fütürist Senaryo Yarışmamız Sonuçlandı
Özel Sezin Lisesi Fütürizm Kulübü öğrencilerimiz 10 Mayıs 2018 tarihinde Fütürist Senaryo Yarışması'nın ilk ayağı olan ?Sürdürülebilirlik? konulu manifesto çalışmalarını, katılımcı okullar ile oluşturdukları gruplar ve uzman konuklar desteğiyle gerçekleştirmişti.
Aralık
6
TIMUN 2018 (25. Türk Uluslar arası Model Birleşmiş Milletler) Konferansı
Üsküdar Amerikan Lisesinde 6 -9 Aralık 2018 tarihleri arasında ?Geleceği Kurgulamak? teması ile 25. Türk Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansı gerçekleşti. Çalışmada 6'sı uluslararası olmak üzere 35 okul ve 350 delege görev aldı. Sezin Lisesi MUN Kulübü olarak konferansa 20 delegemizle farklı görevlerde katıldık.
Aralık
6
10.Fütürist Senaryo Yarışmamız Sonuçlandı
Özel Sezin Lisesi Fütürizm Kulübü öğrencilerimiz 10 Mayıs 2018 tarihinde Fütürist Senaryo Yarışması'nın ilk ayağı olan "Sürdürülebilirlik" konulu manifesto çalışmalarını, katılımcı okullar ile oluşturdukları gruplar ve uzman konuklar desteğiyle gerçekleştirmişti.
Kasım
26
11. Sınıflarla ODTÜ ve Hacettepe Üniversitesi Gezisi
Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi'nin organizasyonu ile, Özel Sezin Lisesi 11. sınıf öğrencilerinin üniversiteleri tanımaları ve motivasyon kazanmaları amacıyla ODTÜ ve Hacettepe Üniversitelerine 26 Kasım 2018 tarihinde bir gezi düzenlendi.
Kasım
26
Sosyal Medya Hukuku Semineri
Sosyal medya, öğrencilerin neredeyse tüm yaşam alanlarına girdi. Gençler; arkadaşları ve çevreleri ile iletişim, yeni bilgilere ulaşma, duygu ve düşüncelerini ifade etme gibi birçok konuda sosyal medyayı kullanır hale geldiler.
Kasım
26
Meslek Buluşmaları-2 ?Hukuk ve Mimarlık?
Özel Sezin Lisesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Bölümü tarafından öğrencilerin mesleki gelecekleri hakkında daha sağlıklı kararlar almaları amacıyla düzenlenen ?Aylık Meslek Buluşmaları" nın ikinci programı, Hukuk ve Mimarlık tanıtımı olarak gerçekleştirildi.
Kasım
26
Görme Engelli Öğrenciler ile Resim ve Sanat Tarihi Çalışması
26 Aralık 2018 Çarşamba günü sosyal sorumluluğu sanatla buluşturan bir proje için gönüllü ortaokul öğrencilerimiz ile Türkan Sabancı Görme Engelliler Ortaokulundaydık. Öğrencilerimiz ön hazırlık olarak Vincent van Gogh'un eserlerini iki ay boyunca tuval üzerine kabartma tekniğiyle çizdiler.
Kasım
15
2.Sınıflar 'İstanbul Oyuncak Müzesi' Gezisi
2.sınıf öğrencilerimizle 13 ve 15 Kasım 2018 tarihlerinde "Benimle Oynar Mısın?" projesi kapsamında 'İstanbul Oyuncak Müzesi'ne gezi gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz gezi esnasında çeşitli ülkelere ait oyuncakların tarihçelerini ve o dönemin özelliklerini, geçmişten günümüze kadar nasıl değişimlere uğradığını gözlemlediler.
Ekim
29
Cumhuriyet Bayramı Töreni
Ulu Önder Atatürk?ün Türk milletini medeni devletler seviyesine çıkarmak için 95 yıl önce ilan ettiği Cumhuriyetimizin yıl dönümünü büyük bir kıvanç, heyecan ve coşku ile kutladık. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın ardından öğrenci meclisi başkanlarımızın günün anl
Ekim
28
Öğrencimiz Defne Civil ??Uludağ Cup??Tenis Turnuvasında İkinci Oldu
Sezin lisesi öğrencimiz Defne Civil 25-28 Ekim 2018 tarihlerinde Antalya'da düzenlenen "Uludağ Cup" Tenis Turnuvasında ikinci olmuştur. Öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Ekim
26
GHOST Müzikali
İngilizce Zümresinin okul dışı sosyal etkinlik planlaması ile 26 Ekim Cuma akşamı 9. ve 10. sınıflardan 50 öğrencimizle Zorlu Performans Sanatları Merkezin?de İngilizce sahnelenen "Ghost" müzikalini izledik.
Ekim
25
Özel Sezin Lisesi Öğrencileri Anıtkabir'de Ata'nın Huzurunda...
Özel Sezin Lisesi 11.sınıf öğrencilerimizle 25-26 Ekim 2018?de Ankara?ya bir gezi düzenledik. Düzenlediğimiz gezinin öncelikli ziyaret mekanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk?ün ebedi istirahatgahı, Anıtkabir oldu.
Ekim
24
2. Sınıflar "Posta Sanatı" Gezisi
Posta Sanatı Projesi kapsamında 10 Ekim 2018 Çarşamba günü 2. sınıf öğrencilerimizle Çekmeköy Postanesi?ne gittik. Öğrencilerimiz, tasarladıkları zarfların içine yakınlarına yazdıkları mektupları koyarak postaya verdiler. Yakınlarının tepkilerini heyecanla bekleyen öğrencilerimiz, 9 Ekim Dünya Posta Günü?nü de kutladılar.
Ekim
24
Meslek Buluşmaları "Mühendislik Bilimleri"
Özel Sezin Lisesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Bölümü tarafından, öğrencilerin mesleki gelecekleri hakkında daha sağlıklı kararlar almaları amacıyla düzenlenen ve kariyer planlamasının önemli bir parçası olan ?Aylık Meslek Buluşmaları" nın ilki 24 Ekim 2018'de ?Mühendislik Bilimleri? tanıtımı olarak gerçekleştirildi.
Ekim
23
Tarihin İzinde Yolculuk: Göbeklitepe
Özel Sezin Lisesi Sosyal Bilimler Bölümü ile 10.sınıf öğrencilerimiz, 22 ? 23 Kasım 2018 günlerinde yapılacak Göbeklitepe ?Şanlıurfa Projesi için bir atölye çalışması gerçekleştirdi.
Ekim
22
Ana Sınıfı Cumhuriyet Bayramı Kutlaması
Ana sınıfı öğrencilerimiz, ?Cumhuriyet ve Atatürk Haftası?na 22 Ekim 2018 Pazartesi günü yaptıkları sembolik başkanlık seçimi ile başladılar. ?Demokrasi nedir?? sorusundan yola çıkarak demokrasi kavramı hakkında sohbet ettiler. Ardından oy pusulalarını kullanarak sınıf başkanlarının baykuş mu karga mı olacağına seçim yoluyla karar verdiler.
Ekim
20
Sınıflar Arası 8. İngilizce Münazara Yarışması
20 Ekim tarihinde başlayan ve uzun soluklu devam eden münazara turnuvalarımızda çeyrek final, yarı final elemelerinin ardından finale kalan sınıflar belli oldu. Jüri üyelerimizin Lincoln&Douglas kriterlerini dikkate alarak yaptıkları değerlendirmelerde finale kalan 9B ve 10C sınıfları ?Sosyal Medya Zaman Kaybı mıdır?" başlığını ele aldılar.
Ekim
17
Ercan Kesal ile Evvel Zaman ve Bir Zamanlar Anadolu?da
Senaryo oluşturma aşamaları, hayat, sinema ve edebiyat, film okuma ve ötesi? 10. sınıf öğrencilerimizle Bir Zamanlar Anadolu?da filminin güncesi olan Evvel Zaman adlı kitabı inceledik; kitabın yazarını okulumuza davet ederek onunla yararlı bir sohbet gerçekleştirdik.
Ekim
15
Sezin Lisesi MUN Kulübü 6. Darüşşafaka MUN 2018 Konferansı
Özel Sezin Lisesi MUN Kulübü öğrencileri olarak, 12 ? 15 Ekim tarihlerinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları tarafından gerçekleştirilen 6. DSMUN konferansına katıldık.
Ekim
9
Lise Hazırlık Sınıfları Otobiyografi Projesi ''Benim Hikayem''
Özel Sezin Lisesi hazırlık sınıfı öğrencileri doğdukları andan başlayıp bugüne kadar başlarından geçenleri, yaşamlarında iz bırakan anları ?Benim Hikâyem? adlı otobiyografi çalışmalarında yansıttılar. Öğrencilerimizin fotoğraflar ve yazılarla zenginleştirdikleri çalışmalar, lise iç bahçede sergilenmektedir
Ekim
9
Özel Sezin Lisesinde Demokrasi Şöleni
Özel Sezin Lisesi öğrencileri, okul ortamlarını daha verimli hâle getirebilmek amacıyla ?öğrenci, öğretmen, idare? işbirliği içinde yürüttükleri çalışmalarına seçme- seçilme, oy kullanma, katılımcı olma kültürünü ve becerisini kazandıkları demokratik bir seçimle başladılar.
Ekim
8
6 Ekim İstanbul?un Kurtuluşu
İstanbul?un kurtuluş günlerini andığımız törenimizde, Özel Sezin Lisesi öğrencileri işgal yıllarındaki İstanbul ahalisini bir drama gösterisi ile canlandırdılar; zeybek ekibi eşliğinde kurtuluş coşkusunu yaşattılar. Bizler bu önemli tarihsel olayın 95.yıl dönümünü hep birlikte kutlarken sahip olduğumuz değerleri yeniden hatırladık.
Ekim
8
Bağımlılık Semineri
Tüm bireyleri ilgilendiren ve toplum genelinde zararlı alışkanlıklar konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan "Bağımlılık Semineri" Özel Sezin Lisesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi'nin organizasyonu ile 8 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirildi.
Ekim
5
Ana Sınıfı "Hayvanları Koruma Günü" Etkinliği
Ana sınıfı öğrencilerimiz; hayvan haklarını bilen, onları seven, onlara saygı duyan bireyler olarak bu farkındalığı geliştirmek istediler ve 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında birinci sınıf öğrencilerimizin de izleyici olarak katıldığı bir etkinlik gerçekleştirdiler.
Ekim
2
Okulumuzun destek verdiği kitap Atina'da tanıtıldı
Komşumuz Yunanistan geçtiğimiz günlerde önemli bir çocuk edebiyatı kongresine ev sahipliği yaptı. IBBY (International Board on Books for Children and Young Adults) Uluslararası Kongresi, iki yılda bir gerçekleştirilen, alanındaki en önemli kongrelerden biri. Kongrede, eğitim görevlileri, yazarlar, yayıncılar çeşitli akademik bildirilerde bulundular.
Eylül
26
Birinci ve İkinci Sınıf Öğrencilerimiz Yeni Sınıflarını Deneyimlemeye Başladı
Okulumuzun Açık Çatı ile başlayan değişim yolculuğu, yeni sınıflarımız ile devam ediyor.
Eylül
23
Kıvanç Koçak ile " Stefan Zwaig ve Satranç Analizi"
Lise hazırlık sınıfları ve 9. sınıf öğrencilerimiz, eşsiz bir uzun öykü, ustalıkla işlenmiş bir kurmaca ve insana dair duyguların evrenselliğinin anlatıldığı Stefan Zweig?ın ?Satranç? adlı öyküsünü kitabın editörü Kıvanç Koçak ile birlikte analiz ettiler.
Eylül
21
ICC Gününde Kirliliğe Hep Birlikte ?Dur!? Dedik
International Coastal Cleanup ? ICC gününde kirliliğe hep birlikte ?Dur!? dedik; daha mavi denizler için kıyılara akın ettik.
Eylül
10
2018-2019 Eğitim Yılına Heyecanla Başladık
Özel Sezin Okulunda 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı, 10 Eylül 2018 günü yapılan törenlerle başladı. İlk törenimiz Maksuthan Okur ile Zeynep Kurbanzade'nin sunumu, konuklarımızın katılımı ve bütün okul öğrencilerimizin, öğretmen ve idarecilerimizin ortak heyecanı ile dış bahçede gerçekleştirildi.
Top
Ulubatlı Hasan Caddesi No:18 34782 Çekmeköy İstanbul
Tel : +90 216 6420010
E-Posta : sezin@sezin.k12.tr
/img/instagram@2x.png 2x,
       /img/instagram@3x.png 3x /img/facebook@2x.png 2x,
       /img/facebook@3x.png 3x /img/twitter@2x.png 2x,
       /img/twitter@3x.png 3x /img/youtube@2x.png 2x,
       /img/youtube@3x.png 3x
© Copyright 2018 Özel Sezin Okulu. Tüm hakları saklıdır.